Mely jogszabályok tartalmazzák a kiegészítő illetményre, illetve annak igénylésére vonatkozó alapvető szabályokat?
Hogyan lehet támogatást igényelni (mit kell kitölteni, meddig, hova kell megküldeni)?
rendelet mellékleteként megjelenő adatlapok elektronikus úton való kitöltésével és azok postai úton történő megküldésével történik.
(Fenntartói nyilatkozat rendezett munkaügyi kapcsolatokról) és az 5. sz. (Fenntartói nyilatkozat az esélyegyenlőségi intézkedéssel kapcsolatosan) mellékleteket is.
Mely feladatok (tevékenységek) ellátása esetén, mely pedagógusok részesülhetnek a kiegészítő illetményben?
A kiegészítő illetmény olyan pedagógusoknak adható, akik olyan óvodában vagy általános iskolában dolgoznak, amely intézmény tekintetében a fenntartó a 2008. évben integrációs, képességkibontakoztató vagy óvodai fejlesztő program szervezése után adható támogatásban részesült (azaz bekerült az ún. integrációs támogatás rendszerébe). E pedagógusok közül is azon pedagógusok részesülhetnek a kiegészítő illetményből, akik a 138/1992. (X. 28.) Korm. rendeletben meghatározott, alábbiakban felsorolt tevékenységek közül legalább három teljesítésében közreműködnek:
Óvoda esetén:
- közreműködés az integrációs pedagógiai rendszer megvalósítására létrehozott intézményi munkacsoport munkájában,
- közreműködés az integrációs támogatási rendszerrel összefüggő módszertani adaptációt segítő munkacsoport munkájában,
- részvétel olyan továbbképzéseken, amely az érintett gyermekek, tanulók felkészítéséhez szükséges,
- az ötéves kor előtti óvodai beíratás, az óvodából való hiányzás csökkentését szolgáló tevékenység segítése,
- a korai képességgondozás feladatainak ellátása,
- az óvodából az iskolába történő átmenet megkönnyítését szolgáló tevékenység segítése,
- együttműködés a gyermekvédelem, a családvédelem, a szociális gondoskodás, az egészségügyi ellátórendszer szakembereivel.
Általános iskola esetén:
- az óvodánál felsorolt első három tevékenység, illetve az iskolai átmenetet segítő tevékenység ellátása,
- az érintett tanulók nevelésének-oktatásának egyéni fejlesztési terv szerinti végzése, ennek keretei között a tanuló teljesítményének rendszeres értékelése,
- a regionális szakmai műhely tevékenységének segítése, az érintett tanulók középfokú iskolai továbbhaladásának segítése.
Igényelhet-e azon tagintézmény esetén támogatást a fenntartó, amely megvalósítja az integrációs, képesség-kibontakoztató felkészítést, óvodai fejlesztő programot, de a 2008/2009-es nevelési évben, tanévben nem kapott támogatást a programok megvalósítására?
Mit kell tenni akkor, ha a 9/2008. (III. 29.) OKM rendelet 1-2. §-ai alapján az intézménynek csak egyes tagintézményei részesültek támogatásban?
Részesülhet-e olyan pedagógus kiegészítő illetményben, akinek 2009. júniusában megszűnik a jogviszonya?
Kaphatja-e a kiegészítő illetményt szakképesítéssel nem rendelkező pedagógus?
Kaphatja-e a kiegészítő illetményt az intézmény vezetője, az iskolaigazgató, óvodavezető?
Igen, amennyiben a 138/1992. (X. 28.) Korm. rendeletben meghatározott tevékenységek közül legalább három teljesítésében közreműködik.
Az intézményvezető részére a munkáltatói jogkört gyakorló fenntartó hogyan ítélheti meg a kiegészítő illetményt?
Hogyan kell felhasználni a forrást, mikortól meddig adható, mekkora lehet a maximális intézményi összeg?
Mennyi az egy tanuló után igényelhető összeg, ezt hogyan lehet szétosztani a pedagógusok között?
ÓVODÁK ESETÉN
Ha a halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek aránya 15% és 50% között van Halmozottan hátrányos helyzetű gyermekenként 41.000.- Ft
Ha a halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek aránya 51% fölött van Halmozottan hátrányos helyzetű gyermekenként 53.300.- Ft
ÁLTALÁNOS ISKOLÁK ESETÉN
Ha a halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek aránya 5% és 20% között van Halmozottan hátrányos helyzetű gyermekenként 30.750.- Ft
Ha a halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek aránya 21% és 40% között van Halmozottan hátrányos helyzetű gyermekenként 41.000.- Ft
Ha a halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek aránya 41% és 60 % között van Halmozottan hátrányos helyzetű gyermekenként 53.300.- Ft
Ha a halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek aránya 61% felett van Halmozottan hátrányos helyzetű gyermekenként 65.600.- Ft
Ezen arányokat tagintézményenként kell meghatározni, a 2008. októberében lejelentett létszám-statisztikai adatok alapján.
Hogyan kell kalkulálni a teljes összeget, beleszámítódik-e az összegbe a munkaadókat terhelő járulék rész is?
Egy pedagógus mekkora összeget kaphat?
Mire kell vigyázni a 9/2008. (III. 29.) OKM rendelet pedagógiai kiegészítő tevékenységek és a most megjelent új rendelet alapján finanszírozott tevékenységek kiválasztásánál, hogyan lehet elkerülni az átfedéseket?
Adható–e egy pedagógusnak, fejlesztő pedagógusnak több tagintézmény keretéből is kiegészítő illetmény?
Mi a teendő akkor, ha a jelenlegi halmozottan hátrányos helyzetű tanulói létszám nem egyezik a 2008. októberi statisztikai adatokkal?